Straipsniai

Atgal

Inovacijos slaugoje - lovos

2021-08-17

Ergonomiška, aukštos kokybės ir patogi lova reikalinga ne tik žmonėms, kuriems yra slaugos poreikis, bet ir jų profesionaliems globėjams, kurie taip pat turi naudos iš gerai suprojektuotų, funkcionalių ir patogių lovų, nes jos ženkliai palengvina darbą, saugo sveikatą ir taupo slaugančio personalo laiką.

 

Netgi sveiki žmonės maždaug trečdalį savo gyvenimo praleidžia lovoje, o turintys sveikatos problemų - daug daugiau. Tai pakankama priežastis patogiai lovai, kuri užtikrintų optimalią padėtį, atsipalaidavimą ne tik miego metu, bet ir dienos poilsio metu. Todėl slaugos lova visada turi būti pritaikyta prie specialių slaugomo  asmens poreikių ir slaugytojų darbo sąlygų.

 

Apie slaugos lovą

Šiuolaikiniame pasaulyje ligoninių ir slaugos lovoms taikomi tam tikri standartai ir taisyklės, kurios atitinka aukščiausius medicinos, higienos ir slaugos reikalavimus. Jos turi tokias funkcijas, kaip individualiai valdomi šoninių apsaugų segmentai, pasukimo funkcijos, aukščio ir lovadugnio reguliavimas kritimų prevencijai ir pragulų profilaktikai, mobilizavimui ir atsistojimui skirti priedai, kurie ženkliai palengvina slaugomo asmens pozicionavimo galimybes ir profesionalių slaugytojų darbą, o taip pat teigiamai veikia žmonių, kuriems reikia priežiūros, gyvenimą.

Pavyzdžiui, žemai nusileidžiančios slaugos lovos (kaip Sentida 5/6) su trijų sustojimų strategija dabar užtikrina ne tik saugią kritimų prevenciją miego metu, bet ir idealią mobilizaciją bei nugarai palankią asmens priežiūros padėtį. Šiuo tikslu lovos aukštį galima reguliuoti vienu mygtuko paspaudimu nuo 27 cm (miegui) su automatiniu tarpiniu sustojimu iš anksto nustatytame lovos aukštyje 41 cm mobilizavimui, ir 80 cm slaugai. Naudodamiesi rankiniu valdymu, slaugos personalas taip pat gali greitai nustatyti iš anksto užprogramuotas padėties nustatymo pozicijas patogiam sėdėjimui (Komforto) ir pragulų profilaktikai. Dvigubo atsitraukimo dėka gulimasis paviršius gali būti padidintas iki 17 cm, o papildomas 6 cm kojų atramos atitraukimas gerokai viršija standartinį nugaros atlošo atitraukimą kitokio tipo lovose. Ši „BiNetik“ sistema leidžia pastebimai sumažinti slėgį ir spaudimą juosmens ir dubens srityse ir užtikrina pragulų prevenciją.
Galerija