Straipsniai

Atgal

Slaugomas ligonis: teisingas kėlimas ir vartymas II dalis

2020-05-10

lauga yra veiksminga sveikatos sistemos sudedamoji dalis, todėl visai natūralu, kad savo pareigas slaugytojas atliktų saugioje ir palankioje darbo aplinkoje. UAB Slaugivita rūpinasi savo klientais ir sukūrė patarimų ciklą apie teisngą ligonių kėlimą ir vartymą. Toliau tęsiame ergonomikos instruktorius Eugenijus Markulis  rekomendacijas, kaip slaugos personalui padėti sumažinti su ligonių kilnojimu susijusius jungiamojo audinio ir skeleto raumenų sistemos sutrikimus. Šioje blog'o dalyje susipažinsime su priemonėmis, kurios naudojamos ligonio perkėlimui palengvinti.

Antra rekomendacija: ligonio perkėlimas

Ligonio kėlimas iš lovos į lova/ ant neštuvų/rentgeno stalo ir kt.

Pasyvaus ligonio perkėlimas gali būti atliekamas keliais būdais. Pateikiame keletą priemonių, kurių pagalba šį veiksmą atlikti bus lengviau.

Nėra tarpo tarp paviršių. Slaugomas ligonis vilki rūbus

Geriausias sprendimas yra  naudoti EasyGlide ovalo formos lentutes. Jomis lengva naudotis, paprasta pakišti po pacientu. Greitai valomos ir dezinfekuojamos. Kad sumažinti trintį ties visais trinties taškais, reikia turėti 4-5 dideles ir 2 mažas EasyGlide ovalo formos lentutes.

 

                                   Perkėlimo lentutė EasyGlide, ovali didelė    Perkėlimo lentutė EasyGlide, ovali maža

Nėra tarpo tarp paviršių. Slaugomas ligonis be rūbų

Rekomenduojame naudoti didelę EasySlide paklodę. Kuri yra vamzdžio formos ir vidinė pusė pagaminta iš mažą trintį turinčios medžiagos, kuri lengvai slysta net tada, kai paviršius liečiasi su paciento oda.

EasyGlide , perkėlimo paklodė

 

Mažas tarpas tarp paviršių. Slaugomas ligonis vilki rūbus.

Geriausias sprendimas yra naudoti EasyGlide 5000. Perkėlimo lentutė yra tvirta, pacientą saugiai perkelsite nuo paviršiaus ant paviršiaus. Ji pagaminta tokio dydžio, kad palįstų po ligonio galva, pečiais ir klubais. Papildomai po kojomis galite pakišti mažesnę EasyGlide lentutę.

                                              Perkėlimo lentutės EasyGlide, ilgos

 

Mažas tarpas tarp paviršių. Slaugomas ligonis be rūbų. Rekomendacija  1.

Tai sunkiausia padėtis. Perkėlimas, kai yra tarpas tarp paviršių ir pacientas be rūbų susideda iš dviejų veiksmų:

  • reikia padaryti jungtį per tarpą;
  • sumažinti trintį.

Geriausias sprendimas naudoti dvi priemones. Viena bus jungtis tarp dviejų paviršių, kad saugiai perstumti pacientą. Kita mažinti trintį, net jei ligonis yra nuogas.

                            

Vartymo paklodė suapdangalu EasySlide       Perkėlimo lentutės EasyGlide, ilgos

Mažina trintį                                                      Jungtis per tarpą

 

Mažas tarpas tarp paviršių. Slaugomas ligonis be rūbų. Rekomendacija  2.

Antra alternatyva yra labai išmani priemonė. Tai tarsi du produktai viename! Komplektą sudaro klijuotos fanieros pagrindas su paminkštinimu ir užvalkalas, pagamintas iš ypatingai mažos trinties medžiagos. Mes tai vadiname RollerSlide!  Naudodami šį produktą turėsite jungtį per tarpą ir paviršių mažinantį trintį.

Perkėlimo lenta RollerSlide

Šis būdas geriausias perkelti, kai paviršiai yra lygūs. Ligonio galva ir kojos viename lygmenyje.

Perkėlimo lenta lanksti RollerSlideFlexi

Šią lentą galite naudoti kai lovos galai pakelti. RollerSlideFlexi yra lanksti ir prisitaiko prie paviršiaus formos. Skersai yra nelanksti ir sudarys tvirtą jungtį tarp dviejų paviršių.

 

Slaugomo ligonio kėlimas keltuvu

Sutiksite, kad kelti pacientus rankomis yra netinkama: traumos darbuotojams, incidentai, nemalonumai įstaigai ir pacientams. 

Sprendimas - pacientų perkėlimas keltuvu su repozicionavimo horizontaliu kėlimo diržu.

 

Neštuvų tipo kelimo diržas StretcherSling

Pozicionavimo diržas idealiai tinka, paversti, perkeltu ir pozicionuoti pacientą lovoje.

Diržas prilaiko visą kūną, įskaitant galvą ir kelia pacientą gulimoje padėtyje. Galima keltu iš lovos į lovą, iš lovos į pervežimo vežimėlį, nuo grindų.

Dažnai šis diržas naudojamas pakelti pacientą kol tvarkoma lovos patalynė.

Atlaiko iki 500 kg.

Galima naudoti su stacionariais lubiniais ir mobiliais keltuvais. 

 

Pozicionavimo diržas idealiai tinka, paversti, perkeltu ir pozicionuoti pacientą lovoje. Diržas prilaiko visą kūną, įskaitant galvą ir kelia pacientą gulimoje padėtyje. Galima keltu iš lovos į lovą, iš lovos į pervežimo vežimėlį, nuo grindų.

Dažnai šis diržas naudojamas pakelti pacientą kol tvarkoma lovos patalynė. Atlaiko iki 500 kg. Galima naudoti su stacionariais lubiniais ir mobiliais keltuvais.

Kai norite pakelti pacientą su šiuo kėlimo diržu, būtinai patikrinkite, kad visos 8 kilpos uzkabintos ant kėlimo skersinio.

Įsitikinkite, kad pacientas keliamas lygiai. Kiekvienas turi skirtingą svorio centrą, todėl gali reikti pakabinti ant kitų kilpų. Kai norite paversti su keltuvo pagalba, užkabinkite tik dvi centrines kilpas vienoje pusėje.

 

Bėginė lubinė kėlimo sistema GH3

Stacionarūs lubiniai keltuvai GH3, yra patikimi, išsiskiria savo kokybę. Multifunkcionalumas suteikia daug panaudojimo galimybių. Keltuvo baterijos krovimas per bėgius garantuoja baterijos sugadinimą. Duomenų kaupimas ir analizė, suteikia galimybė analizuoti darbo krūvius su keltuvu. Keltuvus galima montuoti ir naudoti, kad su mobiliais keltuvai neįmanoma. Darbuotojams yra dvigubai greičiau ir lengviau dirbti su tokiais keltuvais, sutaupomas darbo laikas.

 Jei turite klausimų, norite įsigyti priemonių ar domina pacientų perkėlimo mokymai rašykite ar skambinkite nurodytais kontaktais.


Galerija