Straipsniai

Atgal

Sensorinio kambario pagalba asmenims sergantiems epilepsija

2021-02-04

Epilepsija yra viena iš labiausiai paplitusių lėtinių ligų vaikystėje, paveikusi ~0,5–1% vaikų . Priepuoliai gali sukelti didelę ligų naštą ir labai paveikti pažinimo ir elgesio raidą. Gebėjimas reguliuoti reakcijas į sensorinius pojūčius laipsniškas ir prisitaikantis būdas paprastai vadinamas sensorine moduliacija. Visų pirma svarbu žinoti, kaip priepuoliai veikia neurologiškai, kad suprastumėte, kaip ir kodėl įvairūs sensoriniai pojūčiai gali būti naudojami kaip pagalbinės epilepsijos priemonės. Priepuoliai paprastai skirstomi į grupes, atsižvelgiant į:

  • Kai jie prasideda smegenyse (pradžia).
  • Ar priepuolis turi įtakos asmens sąmoningumui.
  • Ar priepuoliai apima kitus simptomus, pavyzdžiui, judėjimą.

Priepuoliai moksliškai apibūdinami kaip židininiai, apibendrinti arba nežinomi. Smegenyse yra milijonai nervinių ląstelių, naudojančių elektrinius signalus pranešimams perduoti viena kitai. Atsiradus priepuoliui, šie signalai nutrūksta, turėdami įtakos jūsų savijautai ar veiksmams, kol vyksta priepuolis. Nors epilepsijos priepuolių yra įvairių tipų, visi jie prasideda smegenyse ir patiria šį procesą.

Epilepsija sergantys asmenys, naudodamiesi sensorine įranga multisensoriniuose kambariuose, jaučia raminantį poveikį ramioje ir saugioje erdvėje. Kai kuriems, kenčiantiems nuo epilepsijos ir praleidžiantiems laiką sensoriškai kontroliuojamoje aplinkoje, gali sumažėti priepuolių sunkumas. Atsižvelgiant į priepuolių atsiradimo teoriją, suprantama, kad jutiminės sąveikos plėtra kontroliuojamoje ir ramioje aplinkoje gali padėti sumažinti priepuolių dažnį. Svarbu paminėti, kad nors nėra jokių mokslinių įrodymų, kad sensorinėje aplinkoje praleistas laikas būtų susijęs su priepuolių dažnio ar sunkumo sumažėjimu, tai vistiek gali būti pagalba nuo priepuolių kenčiančiam asmeniui, kuriam reikia ramios ir saugios aplinkos pabūti.

Sensorinėje aplinkoje yra daugybė sensorinės įrangos, kuri visa gali teigiamai paveikti epilepsija sergančio asmens gyvenimo kokybę. Nuo burbulų vamzdžių iki garsinių plokščių galite sukurti visiškai pritaikytą erdvę, kad kažkas galėtų ją tyrinėti ar tiesiog ramiai pabūti. Šiuose kambariuose yra keletas pagrindinių įrenginių, naudojamų suteikti vartotojams ramybę ir atsipalaidavimą.

Burbulų vamzdžiai gali nuraminti ir skatinti sąveiką, nes spalvos ir formos nuolat juda ir keičiasi, kad stimuliuotų regėjimą ir bendravimo įgūdžius. Papildoma nauda yra regimasis stebėjimas, klausos suvokimas ir socialinė sąveika, kurios visos yra naudingos tiems, kurie serga epilepsija.

Šviečiantys pluoštai yra neįtikėtinai universali priemonė, kuri  gali būti naudojama atsipalaiduoti arba stimuliuoti, priklausomai nuo individualių poreikių. Šviečiantis pluštas paskirstytas specialių kampinių šukų pagalba leidžia kambario naudotojui po juo sėdėti, ar gulėti, liesti jį, tyrinėti. Taip kambario naudotojas jaučiasi ramiai stebins besikeičiančias spalvas.

Sudomino? 

SUSISIEKIME

Slaugivita- sprendimai, kurie atsiperka!



Galerija