Reabilitacijos revoliucija namuose. Lorenos istorija
Kai jauna moteris, turinti daugybę ateities planų, netikėtai susirgo neurologine liga, tai reiškė gyvenimo pasikeitimą. Lorenai buvo 20 metų, kai genetinis sutrikimas beveik visiškai apribojo jos fizinį mobilumą per naktį. Po transplantacijos terapijos, po kurios sekė keli insultai, ji, išskyrus kairę ranką, buvo neįgali nuo kaklo žemyn.
Kitus pusantrų metų Lorena praleido reabilitacijos stacionare. Kai jai pagaliau buvo leista grįžti į savo tėvų namus, ji buvo visiškai prikaustyta prie savo lovos ir invalido vežimėlio. Tačiau dėl didelės šeimos socialinės aplinkos paramos buvo paruoštas naudoti naujas šeimos namų priestatas su funkcine lova, specialiai pritaikytu vonios kambariu ir kambariai be kliūčių.
Didžiąją dalį laiko praleidžiant lovoje Lorenai žymiai padidėjo pragulų, venų trombozės ir kraujo krešulių atsiradimo rizika. Be to, jos likusiai raumenų jėgai ir bendrai sveikatai iškilo pavojus. Esant tokiai būklei jauna moteris būtų vėl paguldyta į ligoninę.
Viskas viename - sprendimas reabilitacijai namuose
Naujame namo priestate buvo sumontuota Guldmann lubinio keltuvo sistema GH3+ su Treniravimo moduliu ir pozicionavimo užraktu.
Su vieno bėgio lubine sistema lova ir vonia yra sujungtos be kliūčių. Lubinio keltuvo dizainas, pelnęs Red Dot dizaino apdovanojimą už paprastą eleganciją, aukštą kokybę, funkcionalumą ir lankstumą, sklandžiai įsilieja į kambario interjerą.
Treniruotės, treniruotės, treniruotės
Su treniravimo modulio GH3+ pagalba, kartu su įvairaus storio elastinėmis treniruočių juostomis, Lorenai pavyko tapti aktyvesne ir treniruotis už lovos ribų. Be stiprinimo pratimų rankoms ir kojoms, taip pat buvo galima atlikti dubens pratimus, siekiant sustiprintų sėdmenų ir šlaunų raumenis, kad ji galėtų pakelti nugarą nuo čiužinio.
Viršutinė kūno dalis taip pat buvo palaikoma atliekant pilvo pratimus, kad ilgainiui mergina galėtų judėti savarankiškiau. Pratimų dėka Lorena vėliau galėjo aktyviau dalyvauti podėties keitimo, asmeninės higienos ir apsirengimo procese.
Tęsiant reabilitaciją šie pratimai padėjo jai savarankiškai pakilti iš lovos ir iš sėdimos padėties pereiti į stovimą.
Beveik kaip treniruoklių centras virš lovos
Prisilaikydama už keltuvo su treniruoklio moduliu Lorena praktikavo judėjimą iš sėdimos padėties ant lovos krašto arba iš vežimėlio ir tokiu būdu sustiprino vaikščiojimui reikalingus raumenis. Treniruoklio modulis su padėties nustatymo užraktu padeda sumažinti paciento svorį iki 100 kg ir gali būti valdomas rankiniu valdymu. Ši naujovė leido jaunai moteriai daugiau savarankiškai mankštintis ir sulaukti mažiau rūpestingų tėvų paramos (prilaikymo), o šie kartu su kineziterapeutu galėjo visą dėmesį skirti Lorenos treniruočių kokybei.
Daugiau jokių kritimų ir diskų išvaržų
Šiandien lubinis keltuvas užtikrina ergonomišką saugumą rūpestingiems tėvams visose kėlimo, perkėlimo ir perkėlimo situacijose, kasdien prižiūrint Loreną. Dabar galima išvengti tipiškų pavojų slaugytojų sveikatai, pvz., įprastų griuvimų, ūmaus ir lėtinio skausmo kėlimo metu arba bet kokių dėl to atsirandančių diskų išvaržų. Lengvai naudojamas GH3+ treniruoklio modulis visą laiką yra prijungtas prie maitinimo šaltinio per lubų bėgį, todėl jis visada įkrautas ir pasiruošęs padėti atlikti bet kokią priežiūros užduotį.
Daugiau apie lubinius keltuvus ir treniravimo modulį galite skaityti čia:
LUBINIAI KELTUVAI
Tinkamas receptas norint pasveikti
Įrodyta, kad reguliarūs terapiniai pratimai, kurie nuosekliai tęsiami namuose po išrašymo iš ligoninės ar reabilitacijos įstaigos, ženkliai padidina neurologinių pacientų sveikatos atstatymo galimybes ir pagerina gyvenimo kokybę penkis kartus. Tačiau nors individualizuota ankstyva intensyvios terapijos skyrių pacientų mobilizacija dėl naujų tyrimų ir rekomendacijų vis dažniau tampa įprasta ITS praktika, situacija po išrašymo į namus dažnai būna neaiški.
Šiuo metu Lietuvoje keltuvai taip pat gali būti montuojami fizinių asmenų namuose, pritaikant būstą žmonėms su negalia. Busto pritaikymas montuojant stacionarius lubinius keltuvus yra kompensuojamas valstybės. Plačiau apie kompensavimo tvarką bei būsto pritaikymą galite skaityti čia:
BŪSTO PRITAIKYMO KOMPENSAVIMO TVARKA