Nauja inovatyvi pragulų prevencijos ir gydymo technologija - neseniai atliktas tyrimas parodo klinikinį poveikį ir didelį komfortą pacientui
Slėgį mažinantys čiužiniai, turintys pulsuojantį režimą, yra švedų kompanijos „Care of Sweden“ naujovė. Tikslas buvo sukurti čiužinį, ant kurio būtų patogu ir stabilu gulėti, o triukšmo lygis būtų žemas. Neseniai atliktas tyrimas rodo, kad čiužinio naudojimas davė gerų rezultatų pragulų prevencijoje ir gydyme.
Inovatyvi technologija
Naujovė, integruota į „Care of Sweden“ čiužinius, yra specialiai sukurtas pulsavimo režimas, kurio tikslas - sumažinti esamų pragulų prevencijos čiužinių problemas. Tikslas buvo - sukurti čiužinį, kuris būtų patogesnis, tylesnis ir stabilesnis, palyginti su rinkoje esamais kintamo slėgio čiužiniais. Be to, čiužinys buvo aprūpintas integruotais jutikliais ir dirbtiniu intelektu, kuris nuolat skaito vartotojo svorį, ūgį ir kūno padėtį lovoje.
Pulsuojančio režimo klinikinės savybės dabar buvo įvertintos klinikiniame tyrime, kurį atliko Gento universiteto profesorius Dimitri Beeckman ir kuris buvo paskelbtas JWOCN¹. Tyrimas buvo atliktas dešimtyje slaugos namų Belgijoje ir parodė gerus klinikinius rezultatus pragulų prevencijos ir gydymo srityje. Visų pirma, tyrimas parodė, kad čiužiniai buvo suvokiami kaip tylūs ir patogūs, o tai lemia geresnį miegą ir sukelia mažiau skausmo.
„Gilios pragulos gydymas yra ilgas ir sudėtingas procesas, turintis sudėtingą žaizdos tipo ir paciento savybių sąveiką. Čiužinys atlieka svarbų vaidmenį šiame procese. Mūsų tyrimas išryškina šio novatoriško čiužinio klinikinį potencialą, kai jis naudojamas kaip pagalbinė priemonė, padedanti išvengti ir gydyti pragulas. Kadangi pacientai didžiąją dienos dalį praleidžia lovoje, renkantis lovos paviršių privalome atsižvelgti į patogumą. Mūsų tyrimas patvirtina, kad patogumas, stabilumas ir žemas triukšmo lygis yra pagrindinės mūsų tyrinėto čiužinio savybės“, - sako profesorius Dimitri Beeckman, Gento universitetas.
Pulsavimo idėja
Slėgį mažinantys čiužiniai naudojami kaip pagalba pacientams, kuriems yra didelė rizika atsirasti praguloms arba kuriems jau yra išsivystę pragulos. Pulsuojančio režimo idėja buvo - sukurti čiužinį, ant kurio būtų patogu gulėti, be įprasto didelio triukšmo lygio ir be bangavimo judesių, kaip tradicinių prevencijos čiužinių. Be to, naudojant įmontuotus jutiklius, čiužinys veiktų savaime-nereikėtų rankiniu būdu keisti nustatymų, kai vartotojas pakeičia padėtį arba atsisėda lovoje.
„Žinoma, svarbu patvirtinti klinikinę produkto naudą. Tačiau didžiausias pulsuojančio režimo indėlis tikriausiai yra geras nakties miegas dėl didesnio komforto, mažiau judesių čiužinyje ir tylesnių procesų. Geras miegas iš tikrųjų yra gyvenimo kokybės rodiklis, ir vienas iš svarbiausių geros savijautos ir tinkamo gydymo parametrų“, - sako „Care of Sweden“ atstovė Kristina Hallström.
¹JWOCN, Journal of Wound, Ostomy, and Continence Nursing March/April 2021, https://journals.lww.com/jwocnonline/Abstract/2021/03000/A_Fully_Automated_Pulsating_Support_System_for.4.aspx