Sensorinė integracija


Sensorinė integracija - tai pojūčių organizavimas. Sensorinė integracija leidžia mums: 

 

- Žaisti

- Mokintis ir dirbti

- Lavinti įgūdžius

- Ugdyti savęs suvokimą

- Naudotis savireguliacija

- Bendrauti

 

Esant sensorinio apdorojimo sunkumams, klaidingai yra suprantama kasdienė sensorinė informacija. Žmonės yra lengvai išvedami iš pusiausvyros, susijaudina. Jie gali perdėtai siekti arba vengti tam tikrų sensorinių potyrių.

 

Sensorinės sistemos pagrindą sudaro: taktilinė arba lytėjimo, vestibuliarinė ir proprioceptinė sistemos. Sensorinė integracija atsižvelgia į sunkumus ir neprivalumus esant vienoje arba keliose iš šių sistemų ir siekia padėti išmokti reguliuoti elgesį patiems per gausias sensorines veiklas, ugdomas budrumo suvokimas, skatinamas savarankiškumas.

 

Taktilinė sistema - lytėjimo suvokimas ir atskyrimas. Neverbalinė komunikacija, labai svarbi prieraišumo formavimuisi. Judesio planavimo pagrindas. Perteikia švelnų prisilietimą, stiprų spaudimą, temperatūrą, vibraciją ir kitą skiriamąją informaciją centrinei nervų sistemai. 

 

Vestibuliarinė sistema - laikysena ir pusiausvyra, žvilgsnio stabilizavimas, erdvinė orientacija, fizinis ir emocinis saugumas, reakcija kritinėje situacijoje. 

 

Proprioceptinė sistema - bendros pozicijos ir judėjimo suvokimas, jėgos reikalingos judėjimui koordinavimas, pusiausvyra, kūno suvokimas, judesio koordinacija, judesio atlikimas laiku. 

 

PREKĖS YRA UŽSAKOMOS. PRISTATYMO TERMINAS 5-8 Sav.